V nedeľu 17. augusta sme mali vo farnosti naozaj dôvod na slávenie. Nielen pútnu slávnosť Nanebovzatia Panny Márie, ale aj životné jubileum otca Jindřicha a v neposlednom rade sme mohli privítať vzácnu návštevu J. Exc. Jude T. Okolo, apoštolského nuncia.
Zozbierali sme sa v zaplnenom a vyzdobenom kostole pri slávnostnej liturgii, v jej závere zástupcovia zagratulovali otcovi Jindřichovi k narodeninám. Pre neho bolo ešte pripravené hudobné prekvapenie na pódiu pred farou. Po svätej omši nás otec Jindřich pozval na obed pripravený od Martina Z. Nielen deti si mohli užiť donesené palacinky. O tradičnú "benefičnú kávu a zákusok" bol veľký záujem, po besede už boli stoly prázdne. A o program pre deti inšpirovaný výročím Večerníčka - s naozaj nápaditými kostýmami - sa postaral miestny Orel - jednota Ústí nad Orlicí.
Tohtoročný pútny deň bol naozaj naplnený a vydarený. Ďakujeme všetkým farníkom, každý ste sa na ňom podieľali podľa svojich možností.
Foto Matúš Gorun
Poutní den, mše svatá
Poutní den 17.8.2025, odpolední program
Foto Karel Trávníček