Naši ministranti se v v sobotu 23. května v doprovodu otce Petra a Vojty D. vypravili na Diecézní setkání vlakem. Dopolední program začal v kostele Panny Marie, kde je uvítali a hudebně doprovázeli pomocný biskup Prokop Brož, P. Vojtěch Novotný, P. Petr Soukal, P. Jan Pitřinec a Matyáš Maeisner.
Ministranti se tady dozvěděli, či si velmi svěží formou zopakovali základní vědomosti o církvi, svátostech a Bohu. Pak navštívili tři stanoviště - v biskupské rezidenci se "potkali" s kardinálem sv. Karlem Boromejským, v katedrále Svatého Ducha se dozvěděli zajímavosti o biskupských znacích na klenbě katedrály a před bývalým kněžským seminářem přišli na setkání s královnou Eliškou a její družinou, která připutovala bránou času do naší současnosti. Odpolední program byl ve znamení woorkshopů, mimo jiné o liturgických oděvech, o výtvarném umění, sport nevyjímaje.
Celodenní setkání ministrantů zakončila bohoslužba v katedrále Svatého Ducha, kterou celebroval diecézní biskup Mons. Jan Vokál. Naše skupinka nezapomněla na zmrzlinu a hry na nádraží.
Na video se můžete podívat zde:
https://www.youtube.com/watch?v=Bl26O4tAxDU