V sobotu 16. května dovršily děti svoji přípravu k přijetí eucharistie tím, že ve svátosti smíření očistily své srdce jako ratolest od všeho, co brání, aby v něm mohl působit Duch svatý bez překážek. Protože otec Petr tuto část přípravy vedl velmi prakticky, nemusely mít obavy a od svátosti smíření vycházely děti opravdu radostné.