Není to tak dlouho, co jsem o existenci tohoto systému vůbec nevěděl. Ale minulý rok v Římě na studiích nám na jednom kněžském večeru P. Ondřej Talaš (synovec naší varhanice Jany Dytrichové) představil systém, který nás všechny tenkrát velmi zaujal a který v tuto chvíli začínáme používat i my. Ondra u zrodu tohoto systému stál a dodnes mu věnuje mnoho času.

Je nutné říct, že se jedná o robustní projekt, který zahrnuje mnoho z farní správy a který je dělaný přímo na míru farnostem. Můžeme tak jednoduše zapisovat intence, vytvářet ohlášky, dělat opisy matrik či spravovat webové stránky a mnoho dalšího.

Pro vás farníky to znamená také několik novinek. Díky Agendě farnosti si můžete nyní velmi jednoduše zarezervovat intenci, kterou vám následně co nejdříve potvrdíme... (Jen malé upozornění: bez našeho potvrzení nemůžete ještě s úmyslem mše svaté napevno počítat.) Kdo si přesto bude chtít přijít zapsat intence na faru jako dříve, je to beze všeho možné. Budete-li rezervovat intenci online, příspěvek pro kněze pak můžete zanést nejlépe jemu osobně po skončení mše svaté.

Další novinkou je možnost využití aplikace "Farnost do kapsy", kde si jen zvolíte, kterou farnost chcete sledovat, a hned ve zjednodušené podobě uvidíte velmi podobné informace jako na webových stránkách a budete mít také podobné možnosti. Zároveň vám do ní můžeme zasílat důležitá oznámení.

farnost_do_kapsy_-_nahled

Agenda farnosti nabízí ještě mnoho dalších věcí, které však nevyužijeme hned, ale teprve postupně (například přihlášky na náboženství nebo jiné farní akce...).

Věříme, že se s novými stránkami brzy sžijeme a budou nám všem ku prospěchu.

P. Jenda