Repetitio est mater studiorum – Opakování je matkou moudrosti.
Milí farníci, během přípravy našich šesti katechumenů budou k dispozici formačně vzdělávací přednášky. Tato setkání budou probíhat na faře v Ústí nad Orlicí ve čtvrtek jednou za čtrnáct dní od 18:00. Budeme si ukazovat, jak naše víra proměňuje náš život, budeme si povídat, čemu vlastně věříme a proč, bude také příležitost reagovat na vaše otázky.
Nejprve se zaměříme na význam Vyznání víry, které je pokladem církve. Co znamená věřit v Boha Otce, který je Stvořitelem, v Boha Syna, který se stal člověkem a v Boha Ducha svatého, který „mluvil ústy proroků“? Co znamená, že věříme v církev?
Od října se bude naše pozornost soustředit na Písmo svaté. Jak můžeme rozumět textu, který je starý několik tisíc let? Má smysl číst Bibli ještě dnes? A jaké nejčastější chyby při čtení Písma dělají věřící i nevěřící?
Od prosince se zaměříme na tajemství modlitby. Co je modlitba? Jak se lépe modlit? Jak prožít radost z modlitby? A musí nás modlitba vždycky bavit? Co to je „duchovní“ život? Co je to charismata a jak se projevují v životě církve? Co věří církev o andělech a svatých? A proč existuje zlo? Je pravda, že existuje ďábel?
V době postní se zaměříme na lidský hřích a Boží milost, kterou slavíme a zakoušíme v liturgii církve.
Poslední setkání bude přípravou na obřady velikonočního tridua, abychom věděli, o co jde, jak se jednotlivé obřady vyvíjeli a jak je můžeme co nejlépe prožívat.
Tato setkání s následnou reflexí jsou k dispozici pro všechny, kdo budou mít zájem přijít. Je možné se účastnit celého programu anebo si vybrat jen ta témata, která vás budou zajímat. Zvažujeme také, zda pořizovat záznam z přednášek, ale to se ještě uvidí, protože nejlepší je si o Pánu Bohu, církvi a vůbec lidském životě povídat „na živo“.
Srdečně zve na dobrodružnou cestu k základům naší víry P. Petr