První prodloužený víkend v květnu 2026 prožila schola při společné práci v Králíkách. V klášteře jsme byli srdečně přijatí otcem Karlem Moravcem a i přes probíhající stavební práce jsme mohli v klidu pracovat.
Celkem nás jelo 24, včetně tří dětiček. Soustředění jsme zahájili spolu s naším otcem Petrem Soukalem, který si pro nás připravil přednášku na téma služby sboristů při bohoslužbě a ranní mši svatou v kapli. Mezi bloky pěveckých zkoušek zbylo dokonce i místo na nějaké ty radosti: na výbornou snídani jako v pětihvězdičkovém hotelu, na obědy připravené z domu našimi fanynkami Vlastičkou, Dášou, Áňou, na svačinové pomazánky a buchty z vlastních zdrojů a hlavně na zeleninu, které bylo dostatek na celý pobyt (tato informace slouží především pro ty, kdo mají jakékoliv pochybnosti o zdravém životním stylu scholy)… Počasí bylo jak malované, takže i ty nejzarytější odpůrce turistiky vytáhlo ven (budu se opakovat, je to informace pro ty, kdo mají jakékoliv pochybnosti o zdravém životním stylu scholy). Stihli jsme i pár fotografií, při kterých jsme si vesele zablbli. Veronika nám připravila perné chvilky při večerním soutěžním klání Kahoot! s kvízovými otázkami, proběhli jsme pár historických fotografií, dokonce došlo i na recept na přípravu svatomartinské husinky s knedlíčkem a zelím dušeným na Dušičky…
A co že jsme zkoušeli? Zajímavá otázka. Dalo by se říci, že pořád skoro to samé, ale s novými lidmi. A veteránům, jak známo, oprašování a leštění svědčí. Připraveno jsme měli 27 skladeb, stihli jsme tak 20. Probíhal i nácvik suity Jana Valty Kingdom Come: Deliverance II, ovšem zřejmě jsme těmi chytlavými melodiemi ostatní prudili natolik, že šli raději škrabat brambory (rozuměj: nezpíváme to všichni, tak měli čas). V neděli jsme ještě zazpívali a zahráli při mši svaté.
Děkujeme všem za prožitý čas, za společenství a chuť tvořit něco krásného společně, Veronice za organizaci a rodinným příslušníkům za trpělivost a podporu.
Cilka