Kalendář akcí a událostí farnosti

Duben 2023

PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
1sobota 5. postního týdne
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 08:55
    • Hylváty, kostel sv. Anny
    • Označení: Hylváty (Ústí nad Orlicí, Hylváty)

    na úmysl dárce

  • 14:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 14:30 - 15:25
    • Domov důchodců
    • Označení: Domov důchodců (Ústí nad Orlicí)

    za † obyvatele domova důchodců

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za Jiřího Pávka a † členy jeho rodiny

2Květná (pašijová) neděle
3pondělí Svatého týdne
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:40
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za živé a † členy rodiny Mátlovy, Polákovy, Krčmářovy a Kosíkovy

4úterý Svatého týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za † Antonína Hájka

5středa Svatého týdne
  • 11:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:30 - 12:00
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za rodinu Janouškovu, Mahlovu, duše v očistci a za uzdravení člena rodiny

6Zelený čtvrtek
  • 16:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:10 - 16:40
    • Dolní Libchavy, farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Dolní Libchavy (Dolní Libchavy)

    za zdraví a Boží pomoc pro sestřičku Elenku

  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:25
    • Sopotnice, farní kostel sv. Zikmunda, mučedníka
    • Označení: Sopotnice (Sopotnice)

    za rodinu Bednářovu a celý rod

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:55
    • Řetová, farní kostel sv. Marie Magdalény
    • Označení: Řetová (Řetová)

    Za všechny zemřelé i současné kněze naší farnosti.

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    na poděkování za kněze v naší farnosti

7Velký pátek
8Bílá sobota
9Zmrtvýchvstání Páně
  • 05:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 05:00 - 07:00
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    Velikonoční vigilie - za farnost

  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 08:55
    • Řetová, farní kostel sv. Marie Magdalény
    • Označení: Řetová (Řetová)

    prosba o požehnání pro celou rodinu a při práci a při studiu

  • 08:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:30 - 09:25
    • České Libchavy, farní kostel sv. Víta, mučedníka
    • Označení: České Libchavy (České Libchavy)

    na úmysl dárců

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:55
    • Dolní Libchavy, farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Dolní Libchavy (Dolní Libchavy)

    za † Aloisii a Slavoje Hackenschmiedovy a uzdravení dcery

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za † Jiřinu Sklenářovou a živé i † členy rodiny Sklenářovy a Mrkvičkovy

  • 11:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:10 - 12:05
    • Sopotnice, farní kostel sv. Zikmunda, mučedníka
    • Označení: Sopotnice (Sopotnice)

    za farnost

  • 11:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:10 - 12:05
    • kaple sv. Gotharda, biskupa
    • Označení: Černovír (Ústí nad Orlicí, Černovír)

    na úmysl dárce

  • 18:00 Modlitba sv. růžence za povolání
    MODLITBA SV. RŮŽENCE ZA POVOLÁNÍ
    • 18:00 - 18:30
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

10pondělí v oktávu velikonočním
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • Sopotnice, farní kostel sv. Zikmunda, mučedníka
    • Označení: Sopotnice (Sopotnice)

    za rod Bednářových

  • 08:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:30 - 09:25
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za živé i † členy rodiny Kaucovy, Čápovy a Hladíkovy

  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 09:45
    • Dolní Libchavy, farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Dolní Libchavy (Dolní Libchavy)

    za živé i † kněze naší farnosti

  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 09:55
    • České Libchavy, farní kostel sv. Víta, mučedníka
    • Označení: České Libchavy (České Libchavy)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

11úterý v oktávu velikonočním
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za milost obrácení a dar víry pro členy rodiny Chvapilovy, Fišerovy a Feltovy

  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 09:55
    • penzion
    • Označení: Ústí nad Orlicí, penzion (Ústí nad Orlicí)

    na úmysl dárce

12středa v oktávu velikonočním
  • 11:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:30 - 12:00
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za Péťu, sourozence a celou rodinu.

13čtvrtek v oktávu velikonočním
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za křestní a biřmovací kmotřence a jejich rodiny

  • 16:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:10 - 16:40
    • Dolní Libchavy, farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Dolní Libchavy (Dolní Libchavy)

    za † manžele Pechancovy a manžele Novotných

  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:25
    • Sopotnice, farní kostel sv. Zikmunda, mučedníka
    • Označení: Sopotnice (Sopotnice)

    za rod Kudrnáčových

14pátek v oktávu velikonočním
  • 15:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 15:00 - 15:30
    • Ústí - nemocnice
    • Označení: Ústí, nemocnice (Ústí nad Orlicí)

    na poděkování za zachování daru života a zdraví syna Bernarda a za nemocniční personál, zvl. pana doktora Cihla

  • 16:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:10 - 16:50
    • České Libchavy, farní kostel sv. Víta, mučedníka
    • Označení: České Libchavy (České Libchavy)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

  • 17:00 Ministrantská schůzka a sboreček
    MINISTRANTSKÁ SCHŮZKA A SBOREČEK
    • 17:00 - 18:00
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    Všechny ministranty zveme na schůzku (sraz je v sakristii kostela) a děvčata zveme na zkoušku sborečku před mší pro rodiny s dětmi.

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    na poděkování za životní jubileum

15sobota v oktávu velikonočním
  • 14:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 14:30 - 15:25
    • Domov důchodců
    • Označení: Domov důchodců (Ústí nad Orlicí)

    za † obyvatele domova důchodců

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za † Jindřišku Javůrkovou a živé a † členy rodiny Javůrkovy

162. NEDĚLE VELIKONOČNÍ (BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ)
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    na úmysl dárce a za Boží vedení

  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 08:55
    • Řetová, farní kostel sv. Marie Magdalény
    • Označení: Řetová (Řetová)

    za nemocné a za duše v očistci

  • 08:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:30 - 09:25
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za Martina Poslušného

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:55
    • Dolní Libchavy, farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Dolní Libchavy (Dolní Libchavy)

    za farníky

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:55
    • České Libchavy, farní kostel sv. Víta, mučedníka
    • Označení: České Libchavy (České Libchavy)

    za farnost

  • 11:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:10 - 12:05
    • Hejnice, kostel sv. Antonína z Padovy
    • Označení: Hejnice (Hejnice)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

  • 11:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:10 - 12:05
    • Sopotnice, farní kostel sv. Zikmunda, mučedníka
    • Označení: Sopotnice (Sopotnice)

    za Jana Prachaře, oboje rodiče a celý rod

  • 18:00 Modlitba sv. růžence za povolání
    MODLITBA SV. RŮŽENCE ZA POVOLÁNÍ
    • 18:00 - 18:30
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

17pondělí 2. velikonočního týdne
  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    na úmysl Společnosti sester Ježíšových

18úterý 2. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:40
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za rodinu Marešovu

  • 15:30 Abraham klub
    ABRAHAM KLUB
    • 15:30 - 17:30
    • Ústí, děkanství

    Zveme na pravidelné setkání seniorů z našich farností. 

19středa 2. velikonočního týdne
  • 11:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:30 - 12:00
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za syna Bernarda a MUDr. Cihla

20čtvrtek 2. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    Za babičku Boženu Procházkovou

  • 16:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:10 - 16:40
    • Dolní Libchavy, farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Dolní Libchavy (Dolní Libchavy)

    za Františka a Annu Bartošovy

  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:25
    • Sopotnice, farní kostel sv. Zikmunda, mučedníka
    • Označení: Sopotnice (Sopotnice)

    za Františka Ledra

21sv. Anselma, biskupa a učitele církve
  • 16:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:10 - 16:50
    • České Libchavy, farní kostel sv. Víta, mučedníka
    • Označení: České Libchavy (České Libchavy)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

  • 17:30 Adorace
    Adorace
    • 17:30 - 18:00
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    na dobrý úmysl

22sobota 2. velikonočního týdne
  • 14:00 Odpoledne her
    ODPOLEDNE HER
    • 14:00 - 16:00
    • Dolní Libchavy, fara

    Farnost Dolní Libchavy a SHM vás zvou na odpoledne her v sobotu 22. dubna od 14:00 do 16:00.Více na plakátku.

  • 14:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 14:30 - 15:25
    • Domov důchodců
    • Označení: Domov důchodců (Ústí nad Orlicí)

    za † obyvatele domova důchodců

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:50
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za živé i † členy rodiny Vorlovy, Procházkovy a Boučkovy

233. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za rodinu Kokulovu, Brožovu, Čadovu a Diblíkovu

  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 08:55
    • Řetová, farní kostel sv. Marie Magdalény
    • Označení: Řetová (Řetová)

    za živé i † členy rodiny Kovářovy a Fišerovy

  • 08:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:30 - 09:30
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za † rodiče Heverovy

  • 09:30 Misijní klubko a cukrárna
    MISIJNÍ KLUBKO A CUKRÁRNA
    • 09:30 - 11:00
    • Ústí, děkanství

    Zveme na misijní cukrárnu a zvláště děti pak na misijní klubko. Vše se uskuteční jako vždy na děkanství.

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:55
    • Dolní Libchavy, farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Dolní Libchavy (Dolní Libchavy)

    za Josefa a Marii Pražákovy a rodinu

    POUTNÍ SLAVNOST

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:55
    • České Libchavy, farní kostel sv. Víta, mučedníka
    • Označení: České Libchavy (České Libchavy)

    za † Otu Stárka, manželku, bratra Josefa s manželkou a rodiče

  • 11:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:10 - 12:05
    • Sopotnice, farní kostel sv. Zikmunda, mučedníka
    • Označení: Sopotnice (Sopotnice)

    za Marii a Jana Diblíkovy, rodiny Diblíkovy a Hájkovy

  • 18:00 Modlitba sv. růžence za povolání
    MODLITBA SV. RŮŽENCE ZA POVOLÁNÍ
    • 18:00 - 18:30
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

24sv. Jiří, mučedníka
  • 09:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:00 - 09:55
    • penzion
    • Označení: Ústí nad Orlicí, penzion (Ústí nad Orlicí)

    na úmysl dárce

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za živé a † členy skautského střediska Orlice

25sv. Marka, evangelisty
26středa 3. velikonočního týdne
27čtvrtek 3. velikonočního týdne
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za Jaroslava Štancla, rodiče, sestru a ten celý rod

  • 16:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:10 - 16:40
    • Dolní Libchavy, farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Dolní Libchavy (Dolní Libchavy)

    za Jaroslava Strnada

  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:25
    • Sopotnice, farní kostel sv. Zikmunda, mučedníka
    • Označení: Sopotnice (Sopotnice)

    za rodinu Vlkovu

28sv. Petra Chanela, kněze a mučedníka
  • 16:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 16:10 - 16:50
    • České Libchavy, farní kostel sv. Víta, mučedníka
    • Označení: České Libchavy (České Libchavy)

  • 16:30 Klub her
    KLUB HER
    • 16:30 - 18:00
    • Dolní Libchavy, fara

    Farnost Dolní Libchavy a SHM vás zvou na Klub her - zábava na páteční podvečer pro děti školního věku.
    1x za 14 dní v pátek od 16.30 do 18.00 hod. Více na plakátku.

  • 17:30 Adorace
    Adorace
    • 17:30 - 18:00
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za živé a † členy rodiny Hejkrlíkovy

29sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy
  • 14:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 14:30 - 15:25
    • Domov důchodců
    • Označení: Domov důchodců (Ústí nad Orlicí)

    za † obyvatele domova důchodců

  • 18:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:00 - 18:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za † pana Vojtěcha Hordějčuka, za jeho oboje rodiče a za požehnání pro celou živou rodinu

304. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
  • 07:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 07:00 - 07:55
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za † Jiřího Beneše

  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 08:55
    • Řetová, farní kostel sv. Marie Magdalény
    • Označení: Řetová (Řetová)

    na poděkování za dar života a prosbu o Boží požehnání a dary Ducha svatého

  • 08:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:30 - 09:30
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)

    za farnost

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:55
    • Dolní Libchavy, farní kostel sv. Mikuláše, biskupa
    • Označení: Dolní Libchavy (Dolní Libchavy)

    za živé i † členy rodiny Horské

    SBÍRKA NA KNĚŽSKÝ SEMINÁŘ

  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 10:55
    • České Libchavy, farní kostel sv. Víta, mučedníka
    • Označení: České Libchavy (České Libchavy)

    za † Jaroslava Papáčka, manželku a rodiče z obojí strany

  • 11:10 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:10 - 12:05
    • Sopotnice, farní kostel sv. Zikmunda, mučedníka
    • Označení: Sopotnice (Sopotnice)

    za Marii Glocarovou

  • 15:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 15:00 - 15:50
    • kaple Panny Marie Bolestné
    • Označení: Dolní Houžovec, kaple (Ústí nad Orlicí, Dolní Houžovec)

    za současné i bývalé obyvatele Dolního a Horního Houžovce a jejich rodiny

  • 18:00 Modlitba sv. růžence za povolání
    MODLITBA SV. RŮŽENCE ZA POVOLÁNÍ
    • 18:00 - 18:30
    • Ústí nad Orlicí, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
    • Označení: Ústí nad Orlicí (Ústí nad Orlicí)