Na Květnou neděli 24. března 2024 v 15.00 hodin Vás zveme do knapoveckého kostela na mši svatou a od 16.15 hodin na zhudebněný velikonoční příběh posledních dní Ježíše Krista.

Příběh Pašije Chermon je ojedinělý a velkolepý projekt spolku Chermon z Olomouce propojující několik uměleckých žánrů. V projektu účinkuje téměř padesát zpěváků, sólistů a muzikantů (rocková kapela, recitátor, komorní orchestr a smíšený pěvecký sbor). Autorka Jarmila Beková, olomoucká skladatelka, zpěvačka a učitelka češtiny a francouzštiny, pojala své Pašije jako niternou výpověď o lidské křehkosti – nadějích i prohrách Kristových učedníků, o pocitech matky, jíž umírá milovaný syn, o nemilosrdném davu, o nejistém Pilátovi, o zločincích, kteří umírali vedle Ježíše... Uprostřed této plejády emocí se odvíjí příběh muže, který byl ochoten dát svůj život, překonat úzkost, bolest i urážky. Bůh, který se z lásky sklonil k lidem. Její pojetí velikonočních Pašijí propojuje v recitačním pásmu obrazová projekce. Po představení zveme na občerstvení v duchu lidových tradic a českých Velikonoc.

Akce je podporována Římskokatolickou farností, městem Ústí nad Orlicí a Pardubickým krajem.

Zve PhDr. Jana Staňková a P. Bc.Th. Jan Pitřinec