Zde najdete přehled vybraných důležitých oznámení z ohlášek ve Svatém týdnu. Přehled časů bohoslužeb a obřadů najdete v aktuálních ohláškách.

Nácvik ministrantů na mši na Zelený čtvrtek se koná ve středu v 18hodin v kostele. Po skončení mše svaté bude ještě nácvik na Velkopáteční obřady. Nácvik na Velikonoční vigilii a příprava paškálků bude pak na Bílou sobotu ráno v 8.45.

Ministranty zveme na Zelený čtvrtek ráno do Hradce Králové na Missu chrismatis (mši se svěcením olejů). Sraz a odjezd bude v 7:15. Zapište se prosím na webových stránkách nejpozději v úterý 26.3..

Adorace Svatého týdne v Útěchové kapli bude probíhat takto: začne na Zelený čtvrtek po večerní mši svaté (cca v 19.30) a bude trvat do Velkopátečních obřadů v 15 hodin. V adoraci bude možné pokračovat ještě po skončení obřadů až do 19 hodin.
Na Bílou sobotu začne adorace v 9 hodin a končit bude večer ve 22 hodin.Chceme také nabídnout adoraci rodin s dětmi na Bílou sobotu v čase od 10 do 11 hodin.
Tabulka k zapisování je vzadu v kostele. Prosíme, zapisujte se do ní včas, abychom věděli, jestli se může adorace v tomto rozsahu uskutečnit.

Do sbírky na Svatou zemi můžete přispět do kasičky během trvání adorace v Útěchové kapli.

Kdo byste chtěl pohlídat děti na Velikonoční vigilii v neděli ráno, zapište se, prosíme, na webových stránkách nejpozději do středy 27.3., ať víme, jaký je zájem. Děti mohou přijít na faru po žehnání velikonoční svíce a vrátit se do kostela při chvalozpěvu Gloria.

Velikonoční snídaně na faře k velikonočnímu ránu už neodmyslitelně patří. Letos to bude v neděli 31. března. Prosíme tedy o donesení různých pomazánek slaných i sladkých, nejlépe již v miskách, které lze dát přímo na stůl. Dále jsou vhodné koláčky, mazance, cukroví apod. Pečivo je zajištěné. Za dobrovolný příspěvek budou (v omezeném množství) také k dispozici párky. Občerstvení můžete přinést na faru do klubovny v neděli ještě před obřady, ale prosíme včas (ve 4.55 hodin odcházíme na obřady a zamykáme), příp. pak až po jejich skončení.

Prosíme, nezapomeňte na úklid kapliček křížové cesty a jejich okolí. Klíče jsou na faře k dispozici.

Společné udílení svátosti nemocných letos nabízíme v pátek Velikonočního oktávu, tedy 5. dubna při mši svaté v 18 hodin.  Zájemci ať se čitelně zapíší v kostele na připravený papír.